Dieta oxy – na czym polega?

Dieta oxy to nowa dieta proteinowa, w której obowiązuje trójfazowy system odchudzania. Dieta opiera się na trójfazowym systemie odchudzania.

Są to:

1. Faza pierwsza – „spalanie tłuszczu”.

Jej założeniem jest szybsza redukcja masy ciała. Jadłospis przewiduje spożywanie zwiększonych ilości białka zwierzęcego.

2. Faza druga – „utrwalenie”.

Pozwala utrzymać uzyskane efekty odchudzania. Jadłospis przewiduje zjadanie produktów bogatych w białko pochodzenia roślinnego. Musi być tutaj zachowana jednak odpowiednia proporcja białka roślinnego do zwierzęcego – 50 do 50.

3. Faza trzecia – „balans”.

Chroni przed wystąpieniem efektu jo-jo. W tym etapie wprowadzane są węglowodany i tłuszcze w określonych proporcjach.

Podczas prowadzenia diety oxy wprowadzany jest do jadłospisu oxy shake – bogaty w antyoksydanty i substancje odżywcze. Napój ten składa się z żurawin, kefiru oraz otrąb pszennych.

Nie wszystkie diety są zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety zalecana jest konsultacja z lekarzem, nawet jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych. Przy wyborze diety nigdy nie kieruj się panującą modą. Pamiętaj, że niektóre diety, m.in. ubogie w poszczególne składniki odżywcze czy mocno ograniczające kalorie oraz monodiety mogą być wyniszczające dla organizmu, niosą ryzyko zaburzeń odżywiania, a także mogą powodować wzrost apetytu przyczyniając się do szybkiego powrotu do dawnej wagi.

Dieta oxy – opinie

Opinie na temat diety oxy są różnorodne. Jak wskazują dietetycy, mimo, iż dieta pozwala zrzucić szybko zbędne kilogramy, to jednak po zakończeniu diety można spodziewać się efektu jo-jo. Prócz tego można znaleźć takie opinie, iż osoby poddające się diecie oxy mogą osiągnąć zróżnicowane rezultaty. Jest to związane licznymi czynnikami mającymi wpływ na odchudzanie.