Przedłużanie włosów 2021 – zalety i wady

Przedłużanie włosów to usługi które są świadczone w najbardziej luksusowych salonach. Dieta to nie wszystko i powinno się o tym myśleć jak o najbardziej przystępnym liftingu twarzy, ponieważ pełniejsze włosy sprawiają, że każda kobieta wygląda co najmniej 5 lat młodziej. Naszym skromnym zdaniem, większość ludzi nie docenia luksusu, jakim jest dostęp do 100% ludzkich włosów, czy to w celu uzyskania długości, objętości czy pozbawionych chemii pasemek.

Chociaż istnieje wiele różnych marek i rodzajów przedłużania włosów dostępnych jest ważne, aby pamiętać, że nie wszystkie metody są takie same, jak i jakość włosów, rzemiosło, gwarancje itp. różni się znacznie w zależności od miejsca w którym wykonywana jest usługa.

Wybór rodzaju włosów i metody może być przytłaczające, ale ważne jest, aby wybrać ten, który jest najlepiej nadaje się dla Ciebie. To zależy od kilku czynników, w tym rodzaju włosów, stylu życia i budżetu.

Przedłużanie włosów pasemko po pasemku

Metoda pasemko po pasemku wykorzystuje około 20 – 40 pasemek włosów, przymocowanych razem na jednym końcu za pomocą kleju/keratyny lub poliuretanu. Przedłużanie pasemko po pasemku jest doczepiane do małych kawałków/odcinków włosów użytkowniczki za pomocą ciepłej (wiązanie za pomocą pistoletu termicznego) lub zimnej fuzji (miedziane cylindry i spiralki). Systemy pasemko po pasemku są często nazywane wiązaniem keratynowym, końcówką u lub paznokciem, płaską końcówką lub mikropołączeniami i nanoringami.

Wiązania pasmo po paśmie są mocowane do włosów za pomocą elementu grzejnego. Twoje włosy są umieszczone między końcówką U i uszczelnione z gorącym narzędziem rozszerzenia, które topi klej keratynowy, który jest zwinięty do włosów. Najlepsze wiązania są dołączone blisko korzenia, pozwalając na trochę miejsca dla ruchu. Aplikacje objętościowe wykorzystują od 100 do 150 pasm, podczas gdy długość może wymagać nawet 300 pasm. Liczba pasemek zależy od ilości i długości własnych włosów, pożądanego wyglądu i długości.

Koszt przedłużania włosów pasmo po paśmie zależy od marki, ile pasm jest dodawanych i w jakim mieście są one stosowane. Pasmo po paśmie jest zazwyczaj najdroższą metodą ze względu na długi czas aplikacji; średnia wynosi 6 – 8 godzin.

Pielęgnacja:

Unikaj wszelkich produktów na bazie oleju lub nadmiernej stylizacji.

Przedłużanie włosów: Cold Fusion, Micro-Links lub I-tip

Metoda przedłużania włosów polegająca na przeciągnięciu małych pasm włosów przez mały cylinder, koralik lub blokadę i zaciśnięciu ich za pomocą spinek. Renomowane firmy używają miedzianych cylindrów pokrytych silikonem, który chroni Twoje naturalne włosy przed złamaniem.

Koszt przedłużania włosów pasmo po paśmie zależy od marki, ilości dodawanych pasm i miasta, w którym są one stosowane.

Pielęgnacja:

Unikaj stosowania olejków lub produktów na bazie silikonu w pobliżu doczepianych włosów.

Przedłużanie włosów wątkowe

Wątek włosów definiuje się jako wielość włosów połączonych na jednym końcu. Istnieją trzy rodzaje dostępnych pasemek: maszynowe, wiązane ręcznie lub formowane wtryskowo. Wątki różnią się wielkością od 1″ do 60″, ale mogą mieć dowolną długość i są stosowane do włosów jako panele w rzędach, a nie jako pojedyncze pasma. Wefts mogą być stosowane przy użyciu taśmy, klipów kleju lub szyte/splecione.

Taśma w przedłużeniach włosów

Taśmy do przedłużania włosów to najnowsza dostępna metoda przedłużania. Pokryte poliuretanem wałki/panele z przymocowaną dwustronną taśmą o długości od 1″ do 4″ są nakładane po obu stronach włosów użytkowniczki „umieszczając” włosy użytkowniczki pomiędzy dwoma panelami.

Koszt taśmy w rozszerzeniu może się różnić w zależności od marki, rodzaju włosów, stylista opłaty aplikacji i liczby pudełek lub paneli włosów.

Utrzymanie:

Unikaj wszelkich produktów na bazie silikonu lub oleju u nasady włosów. Codziennie szczotkuj włosy od nasady aż po końce. Układaj włosy jak zwykle.

Przedłużanie włosów

Przedłużanie włosów ręcznie wiązane

Przedłużanie włosów ręcznie wiązane jest idealne dla osób o grubych i/lub szorstkich włosach. Metoda ta obejmuje wiele rzędów „ręcznie wiązanych” wątków przyszytych do koralikowych punktów mocowania, które zawierają sznurek/przędzę bawełnianą.

Koszt zależy od kosztu włosów i opłaty za aplikację stylisty.

Utrzymanie:

Regularnie myć włosy. Unikaj nadmiernej stylizacji, ponieważ może to spowodować poluzowanie się warkoczy. Szampon, suszenie, kręcenie lub prostowanie jak w przypadku normalnych włosów, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Wizyta kontrolna w celu wykonania upięcia co 4-8 tygodni.

Klejenie w przedłużaniu włosów

Krótkoterminowa metoda przedłużania włosów, w której klej nakładany jest na podstawę wątku i mocowany do włosów. Taśmy pozostają na włosach tylko przez kilka dni i można je usunąć za pomocą rozpuszczalnika na bazie oleju.

Koszt kleju w rozszerzeniach zależy od kosztu włosów i stylisty opłaty aplikacji.

Utrzymanie:

Włosy muszą być ponownie nakładane co kilka dni lub po wzięciu prysznica.

Przedłużanie włosów: Zszywanie lub zaplatanie

Powszechnie znane jako splot, wszywanie lub zaplatanie przedłużeń jest idealne dla grubych lub gęstych włosów. Włosy klientki są zaplatane, aby stworzyć podstawę dla przedłużeń, a następnie wątki są wszywane w warkocze za pomocą igły i nici. Ta metoda jest powszechnie kojarzona z osobami noszącymi włosy etniczne.

Koszt za szycie w lub plecione rozszerzenia zależy od kosztu włosów i stylisty opłaty aplikacji.

Utrzymanie:

Regularnie myj włosy. Unikaj nadmiernej stylizacji, gdyż może to spowodować poluzowanie się warkoczy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, myj włosy szamponem, susz je, kręć lub prostuj tak, jak zwykłe włosy.

Wpinanie jako technika przedłużania włosów

Przedłużanie włosów metodą Clip in to metoda tymczasowego przedłużania włosów, w której pasma włosów są nakładane za pomocą małych klipsów wrażliwych na nacisk. Jest to świetna opcja dla osób, które nie są gotowe na codzienne przedłużanie włosów.

Najbardziej odpowiednie na specjalne okazje lub wydarzenia, ponieważ przedłużenia mogą i będą musiały być zdjęte przed snem. Jeśli wolisz nie nosić klipsów, dostępne są również treski, które są mocowane za pomocą niewidocznego drucika. Takie przedłużenia bez klipsów są często nazywane przedłużeniami halo.

Koszt clip in extensions zależy od rodzaju włosów, marki, długości i wagi włosów.

Utrzymanie:

Przedłużone włosy myj tylko w razie potrzeby i stosuj głęboką odżywkę, jeśli włosy staną się suche lub matowe. Użyj grzebienia o szerokich zębach lub szczotki Loop do rozczesywania przedłużeń. Szczotkuj włosy przed przechowywaniem i przechowuj w ciemnym miejscu, ponieważ długotrwałe wystawienie na działanie światła spowoduje blaknięcie koloru.

Szukasz salonu w Warszawie?
Sprawdź: Przedłużanie włosów Warszawa – studioabstrakcja.pl