Odżywianie: Porady jak poprawić swoje zdrowie

Dobre odżywianie jest jednym z kluczy do zdrowego życia. Możesz poprawić swoje zdrowie poprzez utrzymanie zrównoważonej diety. Powinieneś jeść żywność, która zawiera witaminy i minerały. Należą do nich owoce, warzywa, całe ziarna, nabiał i źródło białka.

Zadaj sobie następujące pytania. Jeśli odpowiesz tak na którekolwiek z nich, porozmawiaj z lekarzem o swoim zdrowiu. Być może będziesz musiał poprawić swoje nawyki żywieniowe, aby lepiej się odżywiać:

Droga do poprawy zdrowia

Może być trudno zmienić swoje nawyki żywieniowe. Pomaga to skupić się na małych zmianach. Dokonanie zmian w diecie może być również korzystne, jeśli masz choroby, które mogą się pogorszyć przez rzeczy, które jesz lub pijesz. Objawy wynikające z takich chorób, jak choroby nerek, nietolerancja laktozy i celiakiakii, mogą przynieść korzyści w postaci zmian w diecie. Poniżej znajdują się sugestie dotyczące poprawy Twojego zdrowia. Bądź w kontakcie ze swoim lekarzem, aby wiedział, jak się czujesz.

Prawie każdy może skorzystać na zmniejszeniu ilości niezdrowego tłuszczu. Jeśli obecnie jesz dużo tłuszczu, zobowiąż się do zmniejszenia ilości tłuszczu i zmiany swoich nawyków. Do niezdrowych tłuszczów należą: ciemne mięso z kurczaka, skóra drobiu, tłuste kawałki wieprzowiny, wołowiny i jagnięciny oraz wysokotłuszczowe produkty mleczne (pełne mleko, masło, sery).

Zrównoważone odżywianie i regularne ćwiczenia fizyczne są dobre dla Twojego zdrowia. Te nawyki mogą pomóc Ci schudnąć lub utrzymać wagę. Postaraj się wyznaczyć sobie realistyczne cele. Mogą one być dokonanie niektórych z małych zmian w diecie wymienionych powyżej lub spacery codziennie.

Lekarze i dietetycy sugerują, aby zdrowe nawyki żywieniowe stały się częścią codziennego życia, a nie jakaś modna dieta. Porady żywieniowe i diety pochodzące z różnych źródeł mogą być mylące. Należy pamiętać o poniższych wskazówkach i zawsze najpierw skonsultować się z lekarzem.